Pokračování v článkuTuhle fotku-nefotku, ...


... jako by napůl vypůjčenou od Kamila Lhotáka a napůl od Zábranského, jsem udělal téměř za tmy a v protisvětle. Kromě atletického stadionu Sparty je na ní vidět několik (aspoň pro mě) zajímavých objektů.

Topolům kolem Buštěhradské dráhy je právě 100 let. Kdosi ze stavitelů dráhy si povšiml, že v této části Bubenče je zvykem lemovat komunikace alejemi (podél staré cesty Rudolfa II. z Hradčan do Stromovky, dnes už zaniklé, bývala prý krásná lipová alej, ulici, která ji nahradila, zase lemují kaštany, proto se také jmenuje Pod kaštany) a nechal kolem dráhy vysázet topoly. Dnes už jich zbylo jen pár.

Dále je vidět rohová arkýřová věž domu čp. 260 na rohu ulice Milady Horákové a ulice U Vorlíků. Dům, společně se svým sousedem (je ho také kousek vidět); byl nedávným rozsudkem známého architekta Z. Lukeše odsouzen k zániku - jako dům nemající historickou hodnotu bude zbourán a nahraze o 3 patra vyšší zástavbou.

Prostor za kandelábry, kde bývala dřevěná studentská kolej Kolonka, bude zanedlouho zastavěn novou budovou Národní knihovny a zakryje tak neobvyklý, a jak myslím ještě nefocený pohled na chrámy sv. Víta a sv. Jiří na Hradčanech.

Snad aspoň rozhlasová věž na Petříně (vlevo) a jedna z osvětlovacích věží strahovského stadionu (vpravo od Hradčan) budou dále vidět.
© This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - Langweil.info «» Prago.info